2013. július 27., szombat

Napló 6.

A következő nap első úticélja Tianzifang lett. Az un. Shikumen házakat akartam megnézni. A shikumen építészeti stílus a kővel keretezett ajtójú házakat jelenti, de biztos van még egypár stílusjegy, amikről azonban én is csak a netről értesültem. Megint kitört belőlem az építész, ami kb. odáig terjed, hogy nem értem miért jártam titokban műszaki rajzolni egy technikumba, hogy aztán végül elmerüljek a számviteli standardokban, és aztán egy templomban áhitattal bámuljam mire képes az ember. Szóval bármennyire is túristás a hely, megnyugtató a toronyházak tövében egy-egy emberléptékű tér, amiről sosem tudhatjuk meddig marad meg. Varrodák, apró üzletek, teázók között sétálgattam és 500 ft-ért bírtam venni egy antik:) órát, ha másra nem, a fiam steampunk hobbijához teljesen ideális lesz.
 
másik gyengém: az elektromos hálózati szabványok:)
Következő állomás a Xin Tian Di volt, szintén a shikumen építészetre fókuszálva. Mivel a drága boltok, éttermek és a sok fehér ember nem volt elég kínai nekem, inkább kerestem egy autentikusabb környéket a Fangbang és Zhonghua Rd környékén. Sokkoló volt és amikor jött a vihar szele és a sötétedés (milyen korán sötétedik keleten!), akkor azért gyors léptekkel visszatrappoltam a legközelebbi metró megállóig. Viszont itt készültek a legjobb szociofotóim is.
 
hogy került oda vagy hogy maradt ott az a ház
 
utcai borotválás
Ma lemondtam a taxizásról és az utolsó 5 km-t gyalog tettem meg. Gyönyörű ez a templom. Mögötte egy toronyépület (a tesóm munkahelye), de az esős, párás, szmogos idő miatt alig látszik.
 
Jézus Szent Szíve templom
Vettem a boltban csilis rágcsát, tuti hogy valami drog van benne:) Olyan erős, hogy vörös a fejem tőle, de nem lehet abbahagyni. Nagyon kevés zacskós mittudoménmit soroltam eddig az ehető kategóriába, ez teljesen jó. Rájöttem, hogy nem is a csípősség a gáz, hanem az az édes-sós íz, amit a kenyértől a szárított gyümölcsökig mindenen érzek.
 
Ehető, de Family Mart üzletekben láttam csak
A tesőmnak lelkiismeret furdalása volt, hogy egész nap egyedül vagyok, ezért kényszerét érezte, hogy minden estére programot találjon ki nekem. Szakadt az eső, de este 9-kor nekiindultunk a sanghai éjszakának. Nem akartam lelombozni, hogy hulla fáradt vagyok, de végül is nem bántam meg. Egy ír sörfőzdébe mentünk, a Shanghai Brewery-be, A-ékkel találkoztunk. Ők már 18 éve élnek kinn, majd ha már kidolgozták magukat visszatérnek valamelyik európai otthonukba. A. nagyon kedves volt, nagyon odafigyelt, hogy ne ír angolt beszéljen és nem németül kellett H-el beszélnem, amíg a fiúk cigiztek:). Mesélt Kínáról és kérdezgetett a tapasztalataimról. Magas, szőke, német nő, imádják a kínaiak, mellesleg szakmájában igen profi. Na ezt a világpolgárságot azért irigylem. Finom ír fekete (vagy barna?) sört ittam, kellemes, a külföldiek által felkapott hely.
 
 
Ezután még átmentünk a Zapata's-ba, ahol Ladies night volt és ahol tényleg a pultról locsolták a tequilát a táncolók szájába. Nem vagyok partyarc - nem is voltam soha - de tanulmánynak szuper a hely, főleg ha valaki kíváncsi, hogy próbálnak a kínai csajok külföldi pasit fogni és persze vica versa. Beszélgetés kizárva a hangerő miatt, maradt a sör és még táncoltunk is egy kicsit:)
 

2013. július 17., szerda

M. C. Beaton

Naplómat lassan írom, de kirándulások, koncertek, fesztiválok, olvasás és gyerekvigyázás miatt nem érek rá. Ja, meg munka miatt...

A bookline szerző ismertetője:....szánalmas és felháborító.
"Marion Chesney ? 1936-ban született Skóciában Glasgow városában, Mind a mai napig híres, és elismert szerző. Visszavonultan él saját kis házában? Cotswolds-ben. Könyveinek témája főleg a történelmi romantikus regények. mi, a regény a téma? A jelenlegi populáris regénysorozata a? Agatha Raisin és Hamish Macbeth címen futó sorozata. Írói munkássága mellet?, dolgozott? mint, könyvesbolti eladó, színházi kritikus, újságíró, és lapszerkesztő."

Ahol kellene vessző, ott nincs. Ahol nem kellene, ott van. Én oda rakom itt a blogban, ahová akarom, node egy kultúraárus figyeljen erre oda.
 
Amúgy az Agatha Raisin krimik nagyon jók. Szabadság alatt, strandolás közben napi egy elolvasható. Könnyű, szórakoztató, de színvonalas, túl sokat nem kell rajta gondolkodni...


2013. július 8., hétfő

Napló 5.

Nem tudtam mikor jön Doby, a házimanó takarítani, úgyhogy igyekeztem nem sokat otthon lenni. A Carrefourba meg a Decathlonba mentem, de végül egy japán gyorsétteremben, Sushi expressben ücsörögtem 1,5 órát. Mizo levest meg nyers lazacot ettem, jázmin teával. Finom, olcsó, tiszta és gyors is, de ez utóbbi nem volt most szempont.
 
Rengeteg nyers hal....

Utána szundikáltam egy gyönyörű parkocskában, ami egy patak két partján terült el a betondzsungel közepén. Sanda gyanúm szerint ez csak egy patak alakú mesterséges tó volt. Egy öreg tajcsizott éppen, egy idős házaspár unokázott egy kockás pléden, én pedig aludtam egy padon. Egy 20 milliós városban elég fura volt az egy nm-re jutó 0,01 fő.
 
Tajcsizó bácsi a fa alatt
Korán hazajött a tesóm is, úgyhogy elmentünk a kedvenc helyünkre, a Yinshan Lu-ra, a NOspicy boyhoz. A Spicy boy közelebb van ugyan, de ez finomabban fűszerezett és sokkal olcsóbb is. 2 ürge árulta a sört, egy a barbecue-t, egy meg a meleg ételt. (Kagylós, csigás cucc) Máris 4 embernek munkája van...
 Kiválasztod, megsütik, megeszed, fizeted
Kaja után végre megkaptam a szülinapi ajándékom, egy olajos testmasszázst! Amíg vártunk a masszőrre, egy külön szobában ücsörögtünk, tévé, fotel, leves, tea és 4 szem paradicsom társaságában. Na nem  részletes leírást adok most, csak hogy érzékeljétek a stresszemet: Testmasszázs...elöl, hátul. Olajos....no ruha. Azt, hogy női masszőrt választottam, akkor értékeltem igazán, mikor lovaglóülésben felpattant a hátsócombomra..... Éjfélkor jöttünk ki a szalonból és hazasétáltunk. A kis üzletek, tésztakészítők, gyümölcsárusok mind nyitva voltak